Statystyka

  • Wszytkich: 6466578
  • W tym roku: 165370
  • W tym miesiącu: 38435
  • Dziś: 357
  • Online: 20

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Konno po Bieszczadach

Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego funkcjonuje około 65 km szlaków konnych. Prowadzą one przede wszystkim wzdłuż ciągu dolinnego Wołosate-Ustrzyki Górne-Berehy Górne-Wetlina oraz w dolinie górnego Sanu. Łączą się one funkcjonalnie ze szlakami, które powstały na obszarze Parków krajobrazowych: Doliny Sanu i Ciśniańsko-Wetlińskiego.

Przejazd przez zwarte kompleksy leśne i połoniny dozwolony jest na odcinku Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Suche Rzeki. Ze względu na duże deniwelacje terenu sięgające 500 m trasa ta jest również trudniejsza i przeznaczona dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. BdPN zajmuje się organizacją rajdów konnych prowadzących po wyznaczonych trasach dla osób dobrze jeżdżących konno. Dla potrzeb turystyki konnej służą Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego wraz z zapleczem oraz Stanica turystyki konnej w Tarnawie Niżnej. Te ośrodki dysponują pewną ilością koni, które są przystosowane dla potrzeb turystyki konnej, a część z nich może być używana na potrzeby rajdów konnych. Dodatkowo w tych miejscach istnieje możliwość nauki jazdy konnej na krytej ujeżdżalni (Wołosate) lub na otwartym powietrzu. Wyjątkowo ze szlaków konnych BdPN (po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia) mogą skorzystać również osoby wjeżdżające do Parku na koniach obcych.

A oto szlaki i kilometraż:

Wołosate-Ustrzyki Górne-Berehy Górne - 12,0 km

Wołosate-Wołosate (mała pętla) - 5,0 km

Berehy Górne-Wetlina - 8,0 km

Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Suche Rzeki - 8,0 km

Ustrzyki Górne-Bereżki - 4,0 km

Łokieć-Tarnawa-Bukowiec-Beniowa - 22,0 km

Nasiczne-Przełęcz Przysłup-Bereżki - 6,0

Razem: 65,0 kmŹródło: BdP

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach