Statystyka

  • Wszytkich: 5170425
  • W tym roku: 348284
  • W tym miesiącu: 13592
  • Dziś: 79
  • Online: 28

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


MSW zapowiada zmiany w sprawie pieszych przejść granicznych

W związku z działaniami Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Członkini Delegacji UE-Ukraina, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP zapowiedziało, że ruch na granicy między Polską, a Białorusią, Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) i Ukrainą zostanie ułatwiony. Interwencja podjęta została w związku z akcją na rzecz zwiększenia możliwości pieszego przekraczania wschodniej granicy Polski, będącej jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Piotr Stachańczyk wydał polecenie wojewodom wschodnich regionów Polski, aby dokonali analizy, czy na przejściach granicznych, które nadzorują, jest możliwe wydzielenie ciągu pieszego i jego zbudowanie. Poprosił także o wyliczenia, ile kosztowałoby przygotowanie takich inwestycji. Kosztorysy mają być gotowe do końca wakacji. Obecnie piesze przekroczenie granicy jest możliwe jedynie w dwóch miejscach: w Medyce, na granicy z Ukrainą, oraz w Białowieży, na granicy z Białorusią.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach