Statystyka

  • Wszytkich: 5137654
  • W tym roku: 315513
  • W tym miesiącu: 14152
  • Dziś: 2387
  • Online: 49

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Przejście graniczne w Krościenku

DROGOWE PRZEJŚCIE GRANICZNE KROŚCIENKO - SMOLNICA

Drogowe przejście graniczne w Krościenku zostało otwarte na granicy polsko-ukraińskiej 20.11.2002 roku dla międzynarodowego ruchu samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 tony (czynne było w godz. 8.00 -18.00). Z dniem 29.08.2003 roku dokonano zmiany czasu otwarcia przejścia na całodobowe oraz wprowadzono wspólne miejsce odpraw służb granicznych RP i Ukrainy w obiektach przejścia granicznego po stronie polskiej.

Z dniem 16 marca 2006r. dokonano kolejnego rozszerzenia ruchu granicznego o ruch autokarów i pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony bez względu na ich przynależność państwową, z wyłączeniem ładunków podlegających kontroli sanitarnej, weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunków niebezpiecznych.

Przejście graniczne usytuowane jest 12 km od miasta powiatowego-Ustrzyki Dolne, przy drodze krajowej nr 84. Ustrzyki Dolne posiadają dogodne połączenia autobusowe i kolejowe m.in. z Warszawą, Katowicami i Krakowem. Odprawa graniczna odbywa się na dwóch kierunkach ( wjazd - wyjazd ). Polska kontrola graniczna dokonywana jest zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie granicznym Schengen.

Na każdym kierunku znajduje się po 5 pasów odpraw granicznych:

3 pasy odpraw dla samochodów osobowych / w tym 1 pas dla ob. UE/
1 pas odpraw dla samochodów ciężarowych,
1 pas odpraw dla autokarów.

Przejście graniczne przekraczają dwa razy w tygodniu ( wtorek, sobota ) autobusy regularnej komunikacji międzynarodowej relacji Sanok - Lwów oraz Lwów - Sanok. Administratorem przejścia granicznego jest Wojewoda Podkarpacki a bezpośrednią opiekę sprawuje Zakład Obsługi Drogowych Przejść Granicznych z siedzibą w Krościenku.

W przejściu granicznym mają swoją siedzibę następujące firmy:

Oddział Celny w Krościenku / czynny całodobowo /
Zakład Obsługi Przejścia Granicznego / czynny w godzinach 7 - 15 /
Filia Raiffajsen Bank Ukraina
Ukraińska firma brokerska "LVIV ZOVNISZ TRANS"
Kantor wymiany walut.

KOLEJOWE PRZEJŚCIE GRANICZNE KROŚCIENKO - CHYRÓW

Kolejowe przejście graniczne w Krościenku zostało otwarte na granicy polsko-ukraińskiej 29.05.1994 roku dla międzynarodowego ruchu granicznego osób (tylko dla obywateli RP i Ukrainy) bez możliwości odprawy ruchu towarowego. Z dniem 10 marca 2006r. dokonano rozszerzenia ruchu granicznego o międzynarodowy ruch osobowy. Kontrolę graniczną podróżnych oraz pociągów dokonuje się wewnątrz składów pociągów międzynarodowych przy granicy państwa. Polska kontrola graniczna dokonywana jest zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie granicznym Schengen. Przejście graniczne czynne jest w okresie całego roku w godzinach określonych rozkładem jazdy PKP.

W ciągu doby odprawiane są dwie pary pociągów międzynarodowych w relacji:

Sanok - Chyrów - Sanok /z pominięciem węzła kolejowego w Zagórzu/

Przejście usytuowane jest ok. 12 km od Ustrzyk Dolnych. Ustrzyki Dolne posiadają dogodne połączenia autobusowe i kolejowe m.in. z Warszawą , Katowicami i Krakowem. Po stronie ukraińskiej w odległości 15 km położone jest miasto Chyrów. Posiada ono połączenia kolejowe i drogowe z odległym o 24 km miastem Sambor.

Administratorem przejścia granicznego jest Wojewoda Podkarpacki a bezpośrednią opiekę sprawuje Zakład Obsługi Drogowych Przejść Granicznych z siedzibą w Krościenku.


Placówka Straży Granicznej w Krościenku
38-700 Ustrzyki Dolne, tel. +48 013 465 83 00

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach