-
Wetlina - Ustrzyki Górne
noclegi w Wetlinie
-
Cisna
noclegi w Cisnej
-
Komańcza
noclegi w Komańczy
-
Solina - Polańczyk
noclegi w Solinie, noclegi w Polańczyku
-
Baligród
noclegi w Baligrodzie
-
Zagórz - Lesko
noclegi w Lesku, noclegi w Zagórzu
-
Ustrzyki Dolne - Krościenko
noclegi w Krościenku, noclegi w Ustrzykach
-
Czarna - Lutowiska
noclegi w Czarnej, noclegi w Lutowiskach
-
Ukraina
noclegi na Ukrainie
-
Uherce - Myczkowce
Regiony
Apartamenty
Schroniska
Domki letniskowe
Gastronomia
Obiekt tygodnia
Hotele
Agroturystyka
Aktywny wypoczynek
Pensjonaty
Najczęściej wyszukiwane
Statystyka
- Wszytkich: 6105826
- W tym roku: 8372
- W tym miesiącu: 6401
- Dziś: 905
- Online: 27
Newsletter
Szlaki turystyczne w pobliżu Cisnej
Cisna - Wołosań
: z Cisnej biegnie przez szczyt Hona (820m n.p.m.), by potem przez Osinę (963m n.p.m.), Beret (942m n.p.m), oraz Sasów (1010m n.p.m.) dojść do Wołosania. Wołosań to najwyższy szczyt w paśmie Wielkiego Działu - 1071 m n.p.m.
Czas przejścia: ok. 3,5 - 4h. Powrót ok. 3h.
Cisna - Komańcza : napierw udajemy się na Wołosań (j/w), następnie z Wołosania przez Jaworne (992m n.p.m.) i Przełęcz Żebrak na Chryszczatą (997m n.p.m.). Z Chryszczatej schodzimy przez Jeziorka Duszatyńskie do Duszatyna, dalej do Prełuk i wreszcie z Prełuk do Komańczy.
Trasa długa.
Czas przejścia: 8-9h.
Cisna - Małe Jasło - Okrąglik: najpierw idziemy z Cisnej do wiaduktu kolejki na Solince, przechodzimy rzekę i kierujemy się pod górę w kierunku szczytu Rożki (942m n.p.m.), następnie na Worwosoką (1024m n.p.m) i z Worwosokiej w około 1,5h powinniśmy osiągnąć Małe Jasło (1102m n.p.m.). Z Małego Jasła kierujemy się przez Szczawnik (1098m n.p.m.) na Jasło, zwane dawniej wśród miejscowej ludności: Wiasiel. Jasło (1153m n.p.m.) to doskonały punkt widokowy (widać stąd min. Połoninę Wetlińską, Caryńską, oraz Smerek). Szczyt jest niezalesiony - połonina. Następnym szczytem będzie już Okrąglik, leżący tuż na granicy ze Słowacją, oddalony od Jasła o 30 minut drogi. Po drodze liczne ślady działań z I wojny światowej - okopy, umocnienia. Z Okrąglika widok na stronę słowacką.
Czas przejścia: ok. 3,5h, powrót ok. 2,5-3h.
Okrąglik - Nowy Łupków
: z Okrąglika można zejść przez Przełęcz nad Roztokami (801m n.p.m.) do Roztok Górnych, a następnie przez Liszną wrócić drogą do Majdanu. Natomiast szlak niebieski biegnie przez wspomnianą Przełęcz a następnie przez Rypi Wierch (1003 m n.p.m.), cały czas wzdłuż granicy, aż do Balnicy (turystyczne przejście graniczne, stacja kolejki), a następnie przez Rydoszową, Wysoki Groń do Nowego Łupkowa i dalej przez Jaśliski Park Krajobrazowy do Radoszyc (przejście graniczne - drogowe).
Czas przejścia: 10-12h.
Dołżyca k.Cisnej - Jaworzec (bacówka PTTK)
ścieżka : jeżeli wychodzimy z Cisnej, musimy iść w kierunku Dołżycy, przejść Dołżycę, aż dojdziemy do skrzyżowania, gdzie droga odbija na Buk, Terkę (główna idzie łukiem w prawo - na Wetlinę) należy tam iść, ponieważ szlak początkowo biegnie wzdłuż Solinki, po czym odbija w las (w prawo) i wspina się po stokach Falowej (965m n.p.m.). W lasach przy Falowej przeważają świerki i jodły, co jest nietypowym zjawiskiem w bieszczadzkich lasach, porośniętych w większości bukiem. Następnie idziemy przez Czereninę (981m n.p.m.) i dalej bokiem Kiczery, tzw. "siodełko" pod Kiczerą (930m n.p.m.). Stąd schodzimy w dolinę dawnej wsi Jaworzec. Po przejściu potoku Wetlina, na stoku, będzie widoczna bacówka Jaworzec.
Czas przejścia: 4,5h, powrót 3,5-4h.
Dołżyca - Łopiennik
: wiedzie od mostu na Solince, następnie stokami Horodka (889m n.p.m.) zmierza na Łopiennik (1069m n.p.m). Na szczycie Łopiennika styka się z niebieskim szlakiem prowadzącym na Durną i do Baligrodu. Z Łopiennika czarny szlak schodzi do Jabłonek.
Czas przejścia: 2h, powrót max.1,5h.