Statystyka

  • Wszytkich: 4914450
  • W tym roku: 92309
  • W tym miesiącu: 44186
  • Dziś: 859
  • Online: 41

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Zastosowanie siatek tkanych

Siatki tkane, znane również pod nazwą siatek karbowanych, są produktami charakteryzującymi się lekkością i solidnością wykonania. Są chwalone również ze względu na to, że znakomicie łączą trwałość i użyteczność z walorami estetycznymi (siatki ozdobne). W niniejszym tekście pragniemy zaprezentować kilka zastosowań dla siatek.

Na wstępie warto nadmienić, że zastosowanie siatek tkanych jest dużo szersze niż mogłoby się zdawać. Niegdyś wykorzystywane były niemal wyłącznie jako elementy konstrukcji ogrodzeń, dziś natomiast ich zastosowanie uległo znaczącemu poszerzeniu. Stanowią one na tyle uniwersalny materiał, że wzbudzają zainteresowanie w najróżniejszych branżach i dziedzinach przemysłu, nie tylko w budownictwie.

Budowa ogrodzeń

Zacznijmy od tego, co budzi najsilniejsze skojarzenia, jeśli mówimy o siatkach, czyli o ogrodzeniach. Zastosowanie siatek pozwala na zaprojektowanie i wybudowanie ogrodzenia na powierzchniach trudnych, często nierównych, takich, na których inne materiały najczęściej nie zdają egzaminu. W porównaniu do innych materiałów, ogrodzenie z siatki kosztuje stosunkowo niewiele, jest trwałe, a jego konserwacja nie należy do zbyt uciążliwych. Ogrodzenie z siatki doskonale nadaje się zarówno jako ogrodzenie domowe, działkowe czy choćby parkowe.

Szeroko pojęta motoryzacja

W konstrukcjach różnego rodzaju pojazdów siatki znajdują zastosowanie między innymi jako osłony (na przykład osłony celne tudzież osłony reflektorów w samochodach ciężarowych i okien samochodowych). Ponadto stosuje się je również w przegrodach samochodowych, a także jako elementy nadbudów.

Siatka jako sito do przesiewania

W zależności od typu siatki z drutu mogą służyć jako sita do przesiewania różnego rodzaju materiałów. Na przykład siatki i sita jednokarbowe znakomicie sprawdzają się przy przesiewaniu takich materiałów jak: piasek, żwir, węgiel, grys, żużel i wiele innych. Z kolei dzięki sitom i siatkom wielokarbowym (o oczkach kwadratowych bądź prostokątnych) możliwe jest przesiewanie lżejszych materiałów wilgotnych. Natomiast dzięki sitom i siatkom zgrzewanym (o oczkach kwadratowych lub prostokątnych) przesiejecie materiały średnio- i gruboziarniste (koks, węgiel, kruszywa, rudy).

Podane wyżej przykłady nijak nie wyczerpują tematu zastosowania siatek tkanych. Te bowiem wykorzystuje się również między innymi w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym, jako moskitiery, filtry, a także osłony montowane na autostradach, umożliwiające ochronę przemieszczającym się w poprzek jezdni płazom.

http://www.siatkizdrutu.pl/sita-i-siatki-jednokarbowe-o-oczkach-kwadratowych/produkty

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach