Statystyka

  • Wszytkich: 4546649
  • W tym roku: 297060
  • W tym miesiącu: 25845
  • Dziś: 1173
  • Online: 97

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Jedenastu quadowców ukaranych

W minioną sobotę na terenie Nadleśnictwa Baligród Straż Leśna namierzyła grupę quadowców szarżujących po lesie. Ich lokalizacja i zatrzymanie były możliwe dzięki informacjom uzyskanym od turystów i mieszkańców oraz zainstalowanym w lasach fotopułapkom. Wszyscy - 11 osób - zostali ukarani mandatami karnymi.

 

Zostali zatrzymani w czasie przejazdu przez las w leśnictwie Wola Górzańska na terenie nieistniejącej wsi Radziejowa. Ukarani "kwadrocykliści" to mieszkańcy Podkarpacia.
- Proceder nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi nasila się jesienią w trakcie grzybobrania - mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. - W stosunku do okazjonalnych grzybiarzy staramy się poprzestawać na pouczeniach, natomiast w przypadku uporczywego naruszania przepisów Straż Leśna bezwzględnie korzysta ze swych uprawnień. Tak też jest w stosunku do quadowców.
W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w ponad 40 takich przypadkach na pojedyncze osoby lub na zorganizowane grupy kierowców quadów i terenówek.

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
fot. Adam Pomykała Nadl. Baligród

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach