Statystyka

  • Wszytkich: 5139921
  • W tym roku: 317780
  • W tym miesiącu: 16419
  • Dziś: 732
  • Online: 36

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


70. rocznica powstania Wojsk Ochrony Pogranicza

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę powstania Wojsk Ochrony Pogranicza.

 

 

Komendant Bieszczadzkiego OSG - płk Piotr PATLA w środę 10 czerwca wziął udział w uroczystościach, które odbyły się na terenie nieistniejącej już wsi Jasiel. Upamiętniały one nie tylko 70. rocznicę powstania WOP ale również 69. rocznicę mordu członków załogi Strażnicy Jasiel.

W spotkaniu udział wzięli kombatanci, weterani, samorządowcy, poczty sztandarowe, harcerze, młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sanoka, a także emeryci i renciści WOP i SG oraz przedstawiciele służb mundurowych MON i MSW, leśnych, społeczeństwa województwa podkarpackiego i ziemi sanockiej.

W tym samym dniu uroczystości odbyły się również w Zespole Szkół w Duńkowicach (gmina Radymno), który nosi imię Wojsk Ochrony Pogranicza. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG oraz emeryci SG i WOP.

Natomiast w piątek 12 czerwca, członkowie wopowskiego Koła nr 3 ZŻWP spotkali się na terenie Komendy Oddziału w Przemyślu, gdzie pod pomnikiem poległych żołnierzy WOP oraz pod obeliskiem patrona Oddziału złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach