Statystyka

  • Wszytkich: 5074841
  • W tym roku: 252700
  • W tym miesiącu: 40910
  • Dziś: 838
  • Online: 70

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Nordic Walking Park Gmina Ustrzyki Dolne

 

W dniu 29.04.2015 r. odbył się odbiór końcowy usługi polegającej na wytyczeniu, oznakowaniu i certyfikacji tras do uprawiania nordic walking w ramach projektu NORDIC WALKING PARK POŁUDNIE PODKARPACIA.

 

Usługa ta wykonana została na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady" przez firmę Stacja-Zdrowie.pl. Odbioru dokonali pani Iwona Woch - Prezes Zarządu, Kierownik biura Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady" oraz pan Jacek Łeszega - Inspektor ds. promocji Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.

Nordic Walking Park „Gmina Ustrzyki Dolne" to jeden z pięciu tego typu parków wytyczonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady". W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona - pętla o długości 1,1 km; czerwona - pętla o długości 5 km i czarna - pętla o długości 13,9 km. Wejście na trasy zlokalizowano w Ustianowej - u podnóża Pasma Żukowa, przy początkowej stacji ścieżki dydaktycznej Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Trasy poprowadzone są szerokimi gruntowymi duktami stanowiącymi część infrastruktury tras biegowych z homologacją FIS, leśnymi ścieżkami, asfaltowymi drogami i utwardzaną „autostradą" biegnącą grzbietem Pasma Żukowa. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna.

Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Cztery pozostałe Nordic Walking Parki znajdują się na terenie Gmin: Czarna, Lutowiska, Olszanica i Solina. Łącznie długość pięciu Nordic Walking Parków wynosi 100 km.

Źródło : Promocja UM

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach