Statystyka

  • Wszytkich: 4969948
  • W tym roku: 147807
  • W tym miesiącu: 2991
  • Dziś: 243
  • Online: 48

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Bieszczadzkie drezyny rowerowe - to rozszerzenie oferty turystycznej regionu firmy DEBIES o innowacyjną, w pełni proekologiczną i prośrodowiskową formę zwiedzania terenu - podróżowanie drezynami rowerowymi.

 

Drezyny, jak powszechnie wiadomo, to lekkie pojazdy szynowe, najczęściej pod tym pojęciem rozumie się pojazdy używane do prowadzenia nadzoru, czy transportu. Najstarsze drezyny miały napęd ręczny, ich niewielki ciężar umożliwiał zdjęcie z toru w dowolnym miejscu czy ewentualnie zmianę kierunku jazdy. Potem pojawiły się duże drezyny o napędzie spalinowym.

Najmniejsze drezyny to rowery posiadające lekkie koła metalowe z dwustronnym obrzeżem zapobiegającym spadaniu z szyny oraz dodatkowe kółko opierające się o drugą szynę. Mogą być one nieco bardziej rozbudowane, posiadać dwie pary kół i dodatkową przestrzeń dla pasażerów - rodzajów drezyn rowerowych pojawia się coraz więcej na rynku.

Wycieczki 15 drezynami rowerowymi odbywają się na 2 trasach: Uherce - Zagórz oraz Uherce - Krościenko.

Trasa w kierunku Zagórza - krótsza, ale pełna atrakcji widokowych - przez Glinne, Jankowce, Łukawicę, Manasterzec, Załuż do Zagórza - z obiadem w Zagórzu i możliwością zwiedzania po drodze poszczególnych atrakcji: ruin zamku Sobień, cerkwi prawosławnej w Zagórzu, ruin klasztoru w Zagórzu czy wizyta w pracowni ceramiki w Jankowcach. Wycieczka trwa ok. 5 godz.

Trasa w kierunku Krościenka jest dłuższa, ale mniej intensywna, pokrywa się z przebiegiem pętli bieszczadzkich - przez Olszanicę, Stefkową, Ustjanową, Ustrzyki Dolne, Brzegi Dolne do Krościenka. Tu w przebieg wycieczki mogą zostać włączone: zwiedzanie pięknych cerkwi
w Ustjanowej, Stefkowej, Brzegach i Krościenku, obiad w Ustrzykach Dolnych, zwiedzanie Muzeum BPN w Ustrzykach Dolnych itd. Wycieczka trwa ok. 6 godz.

Wspomniane wyżej wycieczki organizowane są dwa razy dziennie i prowadzone pod opieką przewodnika-pilota, który równocześnie posiada uprawnienia kierowania ruchem drogowym, niezbędne przy przekraczaniu skrzyżowań z drogami publicznymi.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach