Statystyka

  • Wszytkich: 5132516
  • W tym roku: 310375
  • W tym miesiącu: 9014
  • Dziś: 451
  • Online: 13

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Konik polski na monetach

 

Nadleśnictwo Tuszyma wraz z Narodowym Bankiem Polskim było organizatorem promocji monet z wizerunkiem konika polskiego, która odbyła się 27 lutego.

 

Zaprezentowano dwie monety: srebrną o nominale 20 zł, przedstawiającą klacz ze źrebięciem, oraz dwuzłotówkę ze stopu Nordic Gold z wizerunkiem biegnącego konika polskiego; moneta dwuzłotowa ukazała się jako ostatnia w tej serii.

Spotkanie zgromadziło bankowców, samorządowców, nauczycieli i leśników. Nadleśniczy Marek Szczur przedstawił historię tabunu koników polskich żyjących na terenie nadleśnictwa. Monety zaprezentowała Elżbieta Gnatowska, dyrektor Departamentu Zamówień Publicznych NBP. Pokazano również film o koniku polskim, zrealizowanym przez TV Obiektyw z Krosna, poprzedzona słowem wstępnym Adama Miszczaka, prezesa tej stacji.

- Emisja monet przez Narodowy Bank Polski to kolejna okazja do pokazania pracy leśników na rzecz szeroko pojętej ochrony zasobów przyrodniczych - mówił Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie. - Na numizmatach bowiem utrwalony zostaje pozytywny wizerunek konika polskiego i przekaz społeczny, tym mocniejszy, im większy nakład moneta osiąga. To również nobilitacja gatunku, który ma polski rodowód i przypomina o wkładzie naszych naukowców i praktyków w zachowanie tej unikalnej, rodzimej rasy.

Źródlo: Lasy Panstwowe www.lasy.gov.pl

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach