Statystyka

  • Wszytkich: 4914411
  • W tym roku: 92270
  • W tym miesiącu: 44147
  • Dziś: 820
  • Online: 42

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Wyścigi Psich Zaprzęgów W Krainie Wilka 2014

"W Krainie Wilka" - Wyścigi Psich Zaprzęgów - Bieszczady, 14-16 Lutego 2014

Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami.

Wyścigi Psich Zaprzęgów to impreza sportowo - kulturalna, mająca w Bieszczadach dziesięcioletnią tradycje. Od kilku lat bieszczadzką stolicą tego sportu są położone u podnóża malowniczego pasma Otrytu Lutowiska. Corocznie na przełomie stycznia i lutego, przez trzy dni miejscowość i jej najbliższe okolice zamieniają się w arenę niezwykle widowiskowych i nieprzewidywalnych zmagań. W rolach głównych - obok maszerów - przepiękne, waleczne i spragnione aktywności psy.

Miejsce:

start: Lutowiska
meta: Lutowiska

Organizatorzy:

Klub Nome Rzeszów - Mariusz Krupa +48696089112,
Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach
Tel. 501799092
Fax: +48 134610234
gok@lutowiska.pl
Gmina Lutowiska
www.lutowiska.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach