Statystyka

  • Wszytkich: 5132625
  • W tym roku: 310484
  • W tym miesiącu: 9123
  • Dziś: 560
  • Online: 24

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Bieszczadzko-toruński Projekt Stachura

W listopadzie ubiegłego roku w „Wilczej Jamie" w Smolniku nad Sanem, odbyło się wyjątkowe spotkanie - Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury. Kilkunastu młodych artystów pracowało nad przygotowaniem programu poezji śpiewanej w oparciu o teksty Edwarda Stachury z muzyką Romana Kołakowskiego. Finałem bieszczadzkich warsztatów był koncert „Nocne czuwanie poetyckie", który odbył się 30 listopada ubiegłego roku. Wspólnie z uczestnikami warsztatów wystąpili Mirosław Czyżykiewicz oraz Jan Kondrak. Druga część projektu, czyli koncert galowy „Fabula Rasa" odbyła się w Toruniu, w dniu 7 grudnia 2012 roku, w Teatrze „Baj Pomorski". Dlaczego właśnie w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim? Głównym powodem jest to, że dla Stachury Kujawy były małą ojczyzną, a w środowisku artystycznym i uniwersyteckim Torunia Stachura był stałym gościem.

Projekt „Stachura" okazał się wyjątkowym wydarzeniem. Piękno i mądrość słów poety wraz z wysokim poziomem artystycznym uczestników koncertu w połączeniu z atmosferą „Wilczej Jamy" zaowocowały kolejnymi pomysłami. Piosenki z koncertu zostały nagrane w studiu i zostaną wydane w postaci płyty.
Ponadto już 30 listopada 2013 roku, w tym samym miejscu, czyli w „Wilczej Jamie" w Smolniku, wraz z opiekunami artystycznymi: Krystyną Kozanecką, Romanem Kołakowskim i zespołem pod kierunkiem Adama Skrzypka, zaprezentuje się kolejna grupa młodych i uzdolnionych wykonawców. Wraz z nimi wystąpią: Marta Bizoń i Mariusz Lubomski.

Nocne Czuwanie Poetyckie rozpocznie się o godzinie 20.00 - wstęp wolny.


Po koncercie, podobnie jak w zeszłym roku, impreza przeniesie się z Bieszczadów na Północ, do Torunia, na koncert galowy, który odbędzie się 5 grudnia w Teatrze Baj Pomorski.

Program imprezy:

27-29.11.2013 r. - Warsztat Poezji Czynnej, Wilcza Jama (Bieszczady)
30.11.2013 r. - Nocne Czuwanie Poetyckie, Wilcza Jama (Bieszczady) - wstęp wolny.
3.12.2013 r. - Konkurs na Interpretację Poezji i Prozy Edwarda Stachury „Głos Steda", Aleksandrów Kujawski
5.12.2013 r. - Koncert Galowy „Fabula Rasa", Toruń (Teatr BAJ POMORSKI)

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Sudetach